Polityka Prywatności

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Użytkowników

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są całkowicie dobrowolne. Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie i celu na jaki wyraziłeś zgodę.

W przypadku, gdy postanowisz jednak nie podawać nam niezbędnych do realizacji zamówienia danych osobowych i nie wyrazisz zgody na ich przetwarzanie, niestety nie będziemy mogli zrealizować Twojego zamówienia.

Prosimy abyś pamiętał, że w każdej chwili masz prawo do aktualizacji, wglądu, przeniesienia lub bycia zapomnianym, czyli do usunięcia swoich danych osobowych. Możesz to zrobić korzystając z naszej pomocy, której chętnie udzielimy.

Zapewniamy Cię, że Administrator przestrzega restryktywnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne i dokładamy wszelkich starań, aby poziom ten z roku na rok był coraz wyższy. Wierzymy, że zapoznanie się z naszą polityką prywatności pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie i cieszyć zakupami w naszym Sklepie.

Cele przetwarzania i postawy prawne danych osobowych

 1. Administrator działając na postawie art. 6 ust. 1. Lit. a. przetwarza Państwa dane osobowe na podstawie zgody. Zgoda ta jest wyrażana poprzez wyraźne działanie Użytkownika w obrębie aplikacji Sklepu lub poprzez inne kanały komunikacyjne, np. e-mail.
 2. Administrator działając na postawie art. 6 ust. 1. Lit. b. przetwarza Państwa dane osobowe w celu realizacji umów, w zakresie jaki jest do tego niezbędny, mając tu szczególnie na uwadze informacje teleadresowe Użytkowników.
 3. Administrator działając na postawie art. 6 ust. 1. Lit. f. przetwarza Państwa dane osobowe w celu zabezpieczenia swoich uzasadnionych interesów, mając to na uwadze szczególnie zabezpieczenie przed roszczeniami.
 4. Administrator ponadto informuję, że działając na podstawie odrębnych przepisów może przetwarzać Państwa dane osobowe art. 6 ust. 1. Lit. f. może na wniosek instytucji państwa prawa.
 5. Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w celu realizacji Państwa zamówień ich obsługi oraz prowadzenia z Państwem komunikacji.
 6. Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w celach marketingowych wyłącznie jeśli wyrazili na to Państwo wyraźną odrębną zgodę.
 7. Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w celu wysyłania newsletteru wyłącznie jeśli wyrazili na to Państwo wyraźną odrębną zgodę.

Czas przetwarzanie danych osobowych

 1. Administrator przetwarza Państwa dane osobowe przekazane na podstawie zgody do momentu jej przez Państwa odwołania, lub przez czas zgodą zakreślony.
 2. Administrator przetwarza Państwa dane osobowe przez okres 5-ciu lat po złożeniu zamówienia w formie dowodów księgowych.
 3. Administrator może przetwarzać Państwa dane osobowe do momentu przedawnienia roszczeń z tytułu swojej działalności.

Realizacja praw Użytkowników

 1. Prawo do bycia zapomnianym, prawo do usunięcia danych osobowych.
  Administrator na wniosek Użytkownika niezwłocznie usunie Twoje dane osobowe, możesz to zrobić również samodzielnie w panelu klienta w Sklepie. Jednak nie w każdym przypadku całkowite usunięcie danych osobowych jest możliwe. W przypadku, gdy Twoje dane osobowe przybrały formę dowodów księgowych jak np. faktura VAT, Administrator jest zobowiązany przechowywać przekazane przez Ciebie dane przez okres pięciu lat. Również w przypadku dokonanego przez Ciebie zakupu Administrator przez swój uzasadniony interes prawny będzie przetwarzał Twoje dane osobowe do czasu wygaśnięcia okresu możliwych roszczeń. W obu wspomnianych przypadkach dane osobowe przechowywane przez Administratora na Twój wniosek będą ograniczone do niezbędnego minimum.
 2. Prawo do zmiany, korekcji i wglądu w dane osobowe osoby której dane dotyczą.
  Użytkownik poprzez Panel Użytkownika ma wgląd w swoje dane osobowe poprzez aplet Panelu Użytkownika istnieje również możliwość zmiany lub korygowania danych osobowych. Dla realizacji tych praw mogą Państwo również skontaktować się z nami pod adresem email: herbum@herbum.pl
 1. Profilowanie.
  W celu zaoferowania Państwo jak najlepszego doświadczenia aplikacja Sklepu automatycznie pobiera i zapisuje dane o aktywności Użytkownika. Dzięki temu procesowi Sklep może oferować Państwu sugestie interesujących Państwa towarów oraz oferować dopasowane do Państwa potrzeb zniżki i promocje. Na podstawie automatycznych decyzji oferujemy jedynie funkcjonalności przynoszące korzyści dla Użytkowników.

Skargi i uwagi

 1. Będziemy wdzięczni jeśli będą dzielić się z nami swoją opinią, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail herbum@herbum.pl
 2. Użytkownik może wnieść skargę na przetwarzanie danych osobowych przez Administratora do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Poniżej dane adresowe.

Biuro Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Ul. Stawki 2 00-193 Warszawa

Tel. 22 531 03 00

Fax. 22 531 03 01

kancelaria@uodo.gov.pl

Godziny pracy urzędu: 8.00 – 16.00

Infolinia: 606-950-000 (10.00 – 13.00)

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).

Wszelkie pytania dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych prosimy kierować pod adres e-mail herbum@herbum.pl. Odpowiadamy na każdą wiadomość, tak szybko jak to tylko możliwe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl