OLEJ RZEPAKOWY - WITAMINA MŁODOŚCI
OLEJ RZEPAKOWY - WITAMINA MŁODOŚCI

Olej rzepakowy to jeden z najzdrowszych tłuszczów, porównywalny pod względem korzyści dla organizmu z oliwą z oliwek co nie oznacza, że gorszy wręcz odwrotnie. W składzie oleju rzepakowego znajdują się bowiem kwasy omega-6 i omega-3 w idealnych dla ratowania i zachowania zdrowia proporcjach 2:1, duże ilości roślinnych steroli oraz bardzo niewielka ilość tłuszczów nasyconych.

Wskazania:

  • Prawidłowy rozwój niemowląt i dzieci – Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju rzepakowych mają znaczący wpływ na prawidłowy wzrost i rozwój dziecka już w pierwszych miesiącach jego życia. Dostarczają dziecku niezbędnych wartości odżywczych. Sam olej rzepakowy może być spożywany przez kobiety w ciąży oraz dzieci od 6 miesiąca życia. Dieta dziecka powinna być jak najbardziej wartościowa dlatego też nie można zapominać o obecności tłuszczów, a zwłaszcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych jest bardzo. To właśnie w oleju rzepakowym zawarte są cenne kwasy: linolowy LA (omega-6) i alfa-linolenowy ALA (omega-3), które są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Zgodnie z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tłuszcze powinny dostarczać ok. 30-45 proc. całodobowego zapotrzebowania na energię u dziecka. Oznacza to, że w codziennej diecie niemowlęcia powinno znaleźć się 10-20 g oleju roślinnego. Eksperci szczególnie polecają olej rzepakowy, ze względu na jego właściwości. Wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12 miesiąca życia. Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mózgu. 1-2 łyżki oleju rzepakowego dziennie pokryją zapotrzebowanie na kwasy omega-6 i omega-3 w diecie najmłodszych.

Odrobinę oleju można dodawać do zupy i przecierów warzywnych. Idealnie nadaje się do sosów, ale również można maczać w nim chleb i uczyć dziecka zdrowych nawyków żywieniowych.

  • Cukrzyca – olej ten działa wspomagająco na proces leczenia cukrzycy typu 2. Badania dowodzą, że osoby spożywające pieczywo z dodatkiem oleju rzepakowego doświadczyły aż 1,5-krotnie większego spadku poziomu glukozy w organizmie. W przypadku osób dotkniętych cukrzycą, należy wprowadzić olej rzepakowy na stałe do swojego menu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl