OLEJ RZEPAKOWY
OLEJ RZEPAKOWY

Olej rzepakowy w kanonie olejowym możemy uznać za swego rodzaju multiwitaminę, którą można a nawet należy stosować codziennie w celu poprawienia kondycji całego organizmu. Jego dobroczynny wpływ na nasze zdrowie jest olbrzymi.

Wskazania:

  • Wysoki cholesterol (hipercholesterolemia) – odpowiednia dawka oleju przyczynia się do zmniejszenia i utrzymania cholesterolu na właściwym poziomie a jak wiemy zbyt wysoki cholesterol niejednokrotnie jest przyczyną wielu schorzeń układu krążenia, może stanowić np. przyczynę miażdżycy, czy też prowadzić do zawałów serca czy też udarów.
  • Serce – nasze rodzime złoto w butelce zawiera zdecydowanie więcej kwasów omega-3 i omega-6 niż tak powszechna oliwa z oliwek, dzięki czemu przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania serca jednocześnie wzmacniając je.
  • Bogate źródło witaminy E – przyśpiesza gojenie ran, zwiększa naszą odporność na działanie toksyn, wspomaga zachowanie prawidłowej krzepliwości krwi tym samym zapobiegając zakrzepom, które mogą doprowadzić m.in. do choroby zakrzepowo-zatorowej, wspiera także funkcjonowanie wzroku, wspomaga krążenie krwi oraz odgrywa dużą rolę w leczeniu niepłodności.
  • Wspiera metabolizm - utrzymuje glukozę i insulinę na właściwym poziomie, dzięki czemu osoby dotknięte chorobą cukrzycową będą w mniejszym stopniu narażone na wahania poziomu cukru we krwi.
  • Mózg – jak każdy organ w naszym organizmie ulega starzeniu i jego praca ulega spowolnieniu czego objawem może być np. demencja. Zawarte w oleju przeciwutleniacze zapobiegają starzeniu się nie tylko ciała ale również centralnego układu nerwowego a tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia starczych chorób umysłowych. Jednym słowem stosując olej rzepakowy zapewniamy młodzieńczy wygląd nie tylko naszej skóry ale też naszego mózgu.

 

Pijmy zatem olej na zdrowie, aby zachować witalność i wspomóc swój organizm należy przyjmować 2-3 łyżki oleju dziennie najlepiej rozbijając te porcje. Z pewnością są tu także osoby, którym wypicie 3 łyżek oleju sprawi nie lada kłopot w związku z tym proponujemy aby dodać go do codziennej porcji sałatki lub też polać potrawę znajdującą się już na talerzu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl