Syrop z kwiatów magnolii
22.jpg

Magnolia to kwiat, który zachwyca pięknym wyglądem, zapachem, ale i smakiem. Magnolia jest krzewem ozdobnym, zdobiącym wiele naszych parków oraz ogrodów. Występuje na naszej planecie już od ponad 100 milionów lat. Mieszkańcy krajów Dalekiego Wschodu od wieków cenią magnolię jako składnik naturalnych i tradycyjnych leków ziołowych. Kwiat oraz kora to surowce bogate w cenne składniki, zawarte m.in. w wydzielanym przez magnolię olejku eterycznym i żywicach.

Dla mieszkańców Chin była symbolem kobiecego piękna i czystości. Nazwa magnolia pochodzi od nazwiska francuskiego botanika Pierra Magnola -zasłużył się dla uporządkowania systematyki roślin. Na wschodzie magnolia jest stosowana przede wszystkim jako naturalny środek uspokajający oraz w leczeniu astmy. W Japonii herbatę z kwiatów magnolii stosuje się w stanach nerwicowych i stanach lękowych. Od kilku lat pojawia się coraz więcej prac naukowych na temat właściwości leczniczych magnolii i o związkach wyizolowanych z magnolii. W liściach i w korze magnolii, odkryto szereg substancji o strukturze fenolowej, z których największe znaczenie farmakologiczne maja związki - honokiol i magnolo. Honokiol został po raz pierwszy wyizolowany z gatunku Magnolia obovata w 1972 r. Działanie honokiolu i magnololu jest porównywalne z działaniem benzodiazepin. Wykazują one silne działanie przeciw lękowe, jednakże w odróżnieniu od benzodiazepin nie wywołują charakterystycznych dla tej grupy działań niepożądanych, takich jak: bóle głowy, zaburzenia widzenia, zawroty głowy czy dezorientacja. Bardzo ciekawe są także badania z dziedziny onkologii. Zespół badawczy pracowników WYDZIAŁU LEKARSKIEGO W EMORY(USA) w magnolii odkrył substancję działającą jako inhibitor angiogenezy (proces rozwoju komórek układu krwionośnego i limfatycznego), ograniczającą wzrost guzów nowotworowych. W badaniach uczestniczyli także naukowcy z innych instytucji, takich jak Uniwersytet w Karolinie Północnej, Instytut Badań nad Rakiem Dany Ferbera i Uniwersytet Humbolta w Berlinie. Obiecujące wyniki uzyskano zwłaszcza w przypadku raka jelita grubego. Udowodniono, że substancją aktywną hamującą wzrost komórek tworzących wyściółkę dróg kapilarnych guzów, jest honokiol. U myszy w badaniach z grupą kontrolną honokiol zahamował wzrost komórek guza o 50%. Potwierdza to także opublikowana chińska praca naukowa, w której udowodniono działanie in vivo i in vitro honokiolu na komórki guza raka jelita grubego u człowieka.

Właściwości lecznicze jej kwiatów, częściowo potwierdzone już współczesnymi badaniami, mogą się przydać w schorzeniach, które często nam dokuczają.

Kwiaty magnolii są pomocne w przypadku kataru i problemów z zatokami – rozrzedzają wydzieliny i zmniejszają przekrwienie błon śluzowych, łagodzą objawy alergii. Kwiaty magnolii mają działanie uspokajające oraz mogą być pomocne również dla cierpiących na astmę. Dzięki zawartości magnololu i honokiolu magnolia wykazuje również potencjał w walce z cukrzycą.

Smak kwiatów magnolii przypomina jaśmin i bez z aksamitną, pudrową nutą zapachową. Syrop ma kolor różowo -czerwony. Upojny, niespotykany smak i zapach.

Jeżeli chcecie Państwo poczuć moc magnolii odsyłam do naszego sklepu, gdzie oferujemy syrop z kwiatów magnolii:

https://herbum.pl/syrop-z-kwiatow-magnolii-ziolowe-poloa

Biografia:

H. Zhai, K. Nakade, M. Oda, Y. Mitsumoto, M. Akagi, J. Samuraj, Y. Fukuyama: Honokiol-induced neurite outgrowth promotion dependes on activation of extracellular signal-regulated kinases (ERK1/2), European Journal of Pharmacology 516(2005) 112-117

Y. Fukuyama, K. Nakade, Y. Minoshima, R. Yokoyama, H. Zhai and Y. Mitsumoto: Neurotiopic Aktivity of Honokiol on the Cultures of Fetal Rat Cortical Neurons, Bioorganic and Medicinal Chemistry Letters 12(2002)1163-1166

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl