Dlaczego liście winorośli
10.jpg

Herbatka ziołowa utleniana enzymatycznie Winorośl w kwiatach.

Utlenianie enzymatyczne to proces, któremu poddawana jest większość herbat tzw. fermentowanych.

Zerwane liście poddaje się procesowi więdnięcia, następnie surowiec zostaje ubijany i gnieciony, żeby doszło od zniszczenia struktur komórkowych i uwolnił się sok z liści lub kwiatów.

Następuje spontaniczne utlenianie, czyli łączenie się związków chemicznych w surowcu z tlenem. Przygotowany surowiec poddajemy dalszej obróbce już w temperaturze około 40-50 stopni Celsjusza na około 4-12 godzin, aż do osiągnięcia zielono brunatnego koloru i zmiany zapachu na inny np. lekko owocowy. Proces utleniania nadaje herbacie pożądany aromat i smak. Kolejny proces to suszenie już utlenionych liści lub kwiatów.

Najważniejsze działanie to: silnie działanie przeciwzapalne, antyhistaminowe, ściągające, regenerujące i oczyszczające. W liściach winorośli znajdziemy flawonoidy, wolne katechiny, garbniki katechinowe, fenolokwasy i antocyjany, saponiny trójterpenowe, witaminy. Wśród flawonoidów występują głównie kwercetyna i izokwercytryna.

Winorośl jest źródłem kilku surowców leczniczych: owoców, liści i nasion pozyskiwanych z odmian o czarnych lub mocno czerwonych owocach, stosowanych w leczeniu i prewencji choroby niedokrwiennej serca i chronicznej niewydolności żylnej.

Według doktora Henryka Różańskiego działanie winorośli liści można opisać tak: wyraźnie przeciwzapalne, ściągające, pobudzające gojenie ran, przyśpieszające regenerację tkanki nabłonkowej. Ponadto moczopędnie, przeciw wysięgowo, hamujące uwalnianie substancji endogennych prozapalnych.

Przeciwzakrzepowe. Stabilizujące strukturę błon komórkowych i śródbłonków. Zapobiegające zatorom, zakrzepom i miażdżycy. Hamujące reakcje autoagresji immunologicznej, przeciwhistaminowe.

Ochronne na miąższ wątroby, serce i nerki.

Antybakteryjne, antyoksydacyjne, przeciw rodnikowe.

Liście winogron są bogate w resweratrol, który zmniejsza stres oksydacyjny, hamuje stłuszczenie wątroby.

Razem z działającym przeciwgrzybiczo viniferinem, chroni serce i naczynia krwionośne.

Ma działanie antynowotworowe.

Preparaty z liści winogron łagodzą dolegliwości powodowane przez zaburzenia krążenia żylnego obrzęki nóg, uczucie ciężkości i zmęczenia, cierpnięcie i bóle nóg.

Są stosowane w leczeniu hemoroidów i kruchości naczyń krwionośnych.

Jeżeli chcecie Państwo poczuć moc winorośli odsyłam do naszego sklepu, gdzie oferujemy herbatkę ziołową utlenianą enzymatycznie:

link https://herbum.pl/szukaj?q=herbata+zio%C5%82owa+utleniana

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl